2024. 25. 04. vārda dienas:

Bārbala, Līksma

Salas sākumskola ❯

Saulespuķu diena

09.05.2022 07:36
Šodien Salas sākumskolā un pirmsskolā bija Saulespuķu diena! Diena, kad atsaucāmies Latvijas Pilsoniskās alianses un Eiropas Kustības Latvijā aicinājumam pievienoties akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, kurā ikviens aicināts sēt un audzēt saulespuķes.
Akcijas mērķis ir paust atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā. 🇺🇦❤️
Īsi par saulespuķēm:
* Tulkojums no grieķu valodas Helianthus ir precīzs: helios nozīmē saule, anthos – puķe.
* Saulespuķes pārstāv asteru jeb kurvjziežu dzimtas vienu no lielākajām ģintīm.
* Latvijā biežāk audzētajām viengadīgajām saulespuķēm ir sīkiem matiņiem klāts spēcīgs stublājs, lielas lapas un raženas saknes.
* Lielie saulespuķu ziedi sastāv no daudziem mazītiņiem ziediņiem – ziedkopa ir kurvītis ar mēlziediem apkārt un stobriņziediem viducī. Stobriņu skaits dažādu šķirņu ziediem var būt no 200 līdz pat 7000, tos apputeksnē kukaiņi, un vēlāk tur aizmetas sēkliņas.
* Pasaulē audzē ļoti daudzas saulespuķu šķirnes, gan eļļas un sēklu ieguvei, gan lopbarībai, gan, protams, arī skaisto ziedu dēļ. * Lielākoties saulespuķes priecē ar ziediem no jūlija līdz oktobrim.
Ar nepacietību gaidām mūsu saules puķes izaugam un uzplaukstam!
Pēdējais atjaunošanas datums: 12/05/2022 07:36