2024. 25. 04. vārda dienas:

Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Salas sākumskola ❯

Grupa “Kāpēcīši/Montessori”

“Kāpēcīši/Montessori” grupa, kurā pēc Marijas Montessori metodikas dzīves prasmes apgūst 20 Kāpēcīši.

Pasaules pētniekus un zinātkāros Kāpēcīšus lolo skolotājas – Egija Šumska un Baiba Puriņa. Ilgstošā prombūtnē atrodas skolotāja Mārīte Sokolova. Skolotājām palīdz skolotāju palīgs, jeb mīļi dēvētā auklīte – Inita Šmate.
Īsumā par grupu:
Pirms pieciem gadiem, 2014.gada 1.septembrī tika atklāta mūsu izglītības iestādes “odziņa” – Montesori apmācības grupa ar šīs mācību metodes skanīgo un stipro moto – “Palīdzi man to izdarīt pašam!”.

Montessori nodarbībās bērni:
  • attīsta kinētisko jeb stereognostisko sajūtu;
  • pilnveido izmēru vizuālo izšķiršanu (šķiro pupiņas, kastaņus, zīles, u.c.);
  • rosina būt patstāvīgiem, koordinēt kustības (darbojas ar paklājiņu);
  • koncentrējas noteiktai darbībai ilgāku laiku;
  • sagatavojas praktiskai dzīvei;
  • iepazīst ģeometriskās formas;
  • pilnveido krāsu uztveri, sagatavojas mākslai;
  • attīsta plaukstu un pirkstu muskulatūru;
  • trenē uzmanību un veic vēl citus vingrinājumus, kas palīdz bērniem vispusīgi attīstīties un pilnveidoties.
Mācību darbs Montessori apmācības procesā rit ļoti lēni un pakāpeniski, ievērojot bērna individuālās intereses un vajadzības. Visa pamatā ir bērna brīva izvēle un darbošanās griba. Prezentācijas jeb vingrinājumi tiek atkārtoti vēl un vēl, līdz bērns ir nostiprinājis iemaņas šo vingrinājumu veikt patstāvīgi.

Bērna teicienu: “Palīdzi man to izdarīt pašam” Marija Montessori pieņēma kā uzskatu, kas balstīts uz savstarpējo sadarbību dzīves prasmju un zināšanu apguvē. Tas palīdz skatīties uz bērnu kā cilvēku, cienīt un mīlēt to, ievērot viņa vajadzības un veicināt viņa harmonisku attīstību.

! Grupas kontakttelefons: tel.26001599

Pēdējais atjaunošanas datums: 17/10/2022 07:15