Konkurss “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

23.03.2021 07:23
23.martā  Salas sākumskolas 4.klases skolnieki Krista, Jēkabs, Justīne, Lenarts, Valters un 5.klases skolnieks Jānis piedalījās komandu olimpiādē “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”!
Jau trešo gadu pēc kārtas “Prātnieku Laboratorija” organizē Latvijas skolu 4., 5. klašu skolēnu komandām konkursu, kurā aicina jauniešus izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē. Tā ir lieliska iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.
Olimpiāde sastāv no 3 kārtām. Pirmā kārta (23.martā) norisinās tiešsaistē. Dalībnieki individuāli pilda sagatavotos uzdevumus – matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojas, summējot visu komandas dalībnieku iegūtos punktus. Otrās kārtas (līdz 22.aprīlim) ietvaros komandas sagatavo 1-2 minūšu garu video. Video tēma un ieteicamais sagatavošanas veids tiks paziņoti komandām, kuras iekļūs otrajā kārtā. Fināla kārta (14.maijā) tiek organizēta 2 daļās. Kārtas norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī – klātienē Latvijas Universitātes telpās vai attālināti katrai komandai savā skolā.
Salas sākumskolas komandas dalību olimpiādē koordinē datorikas skolotāja un direktores vietniece mācību jomā – Baiba Zadraka.
TURAM ĪKŠĶUS!
Pēdējais atjaunošanas datums: 25/03/2021 07:24