2024. 27. 04. vārda dienas:

Alīna, Rūsiņš, Sandris

Projekts “Neklusē”

Mārupes novada pašvaldības Salas sākumskola piedalās mobinga apkarošanas projektā “Neklusē”!

Kas ir #Neklusē?

#Neklusē ir sociāls projekts, kura mērķis ir samazināt mobinga līmeni Latvijā. Projekts tika izveidots Global Shapers Riga Hub ietvaros. Mēs ticam, ka kopā mēs varam radīt laimīgāku dzīvi bērniem Latvijā! #Neklusē arī Tu un iesaisties projekta īstenotajās aktivitātēs!

Vēstule projekta dalībniekiem un vecākiem.

2022./2023. mācību gadā #Neklusē sadarbojas ar 103 izglītības iestādēm Latvijā, t.s. Salas sākumskolu, nodrošinot bezmaksas rīkus mobinga mazināšanai un preventīvai novēršanai:

• aptaujas skolas personālam, vecākiem un skolēniem situācijas analīzei mācību gada noslēgumā;
  • mācību metodiku klases audzināšanas stundām sākumskolai (izstrādāta kopā ar Centrs Dardedze);
  • mobilo lietotni Neklusē (atrodama gan IOS gan ANDROID aplikāciju veikalos), kurā skolēni var ziņot par pāridarījumu un saņemt psihologa palīdzību;
  • apmācības skolas personālam par mobingu, mācību metodoloģijas izmantošanu;
  • izglītojošus pasākumus vecākiem un skolēniem;
  • komunikācijas materiālus par mobingu;
  • atbalstu skolas vadībai un personālam šo risinājumu ieviešanā.

Notikušās sarunas, to ieraksti:

Lai mobingu mazinātu skolas vidē, ir svarīga sadarbība starp skolēniem, skolotājiem un vecākiem. Taču, vai mēs zinām, kā rīkoties – kā visefektīvāk pārtraukt vardarbību un kā palīdzēt cietušajam? Noskaties #Neklusē līdzdibinātājas Marikas Andžānes sarunas ar psihoterapeitiem – Nilu Saksu Konstantinovu un Lauru Valaini.

Saruna ar Nilu Konstantinovu par mobingu skolēnu vidū.

Sarunas laikā saņemsi atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

– emocijas – ko darīt, kad esmu nobijies, dusmīgs, satraukts?
– joks, strīds, mobings – kāda ir atšķirība?
– kādēļ man būtu jāiesaistās mobinga mazināšanā?
– ko skolēniem darīt mobinga situācijās?
– kas ir
#Neklusē

Sākumskola. Mobings. Vecāki un skolotāji. Neklusē saruna ar psihoterapeiti Lauru Valaini.

– Vardarbība kā komunikācijas forma.
– Bērni ar uzvedības traucējumiem.
– “Ielaista” problēma. Vecāki atsakās sadarboties, aizstāv savu bērnu.”
Šīs ir dažas no tēmām, ko sociālā projekta Neklusē līdzautore Marika Andžāne pārrunā ar RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti-rezidenti psihoterapijā Lauru Valaini.

Pamatskola. Vidusskola. Mobings. Vecāki un skolotāji. Neklusē saruna ar psihoterapeiti Lauru Valaini

#Neklusē saruna skolotājiem un vecākiem, kurā sociālā projekta līdzdibinātāja Marika Andžāne sarunāsies ar psihoterapeiti Lauru Valaini par pamatskolas un vidusskolas vecumposmu, vecāku un skolotāju lomu mobinga preventīvā novēršanā, kā arī praktiskiem ieteikumiem, ko darīt vecākam, ja pusaudzis ir iesaistīts mobingā, un ko darīt skolotājam, ja klasē ir mobings.

#Neklusē saruna ar Lauru Valaini 26.oktobris.

Neklusē tikšanās ierakstu un prezentāciju par kibermobingu projekta koordinatoriem un skolu pedagogiem.

Ieraksta saite: https://www.youtube.com/watch?v=EGeChZyPJlc

#neklusē #NVOfonds2022

Sarunas finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

ASAP metode:

Projekta koordinatori Salas sākumskolā:

Direktores vietniece audzināšanas jomā Aija Vanaga

Izglītības psiholoģe Anta Aizpuriete-Krolmane