2024. 04. 05. vārda dienas:

Vijolīte, Viola, Vizbulīte

Nāc dārzā ciemoties 2023

23.10.2023 13:54

Pirmo šī mācību gada ceturksni noslēdzām ar vides izglītības konkursu “Nāc dārzā ciemoties!”, kurā piedalījās audzēkņi no ABC grupiņas un 1.-6.klases.

Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par cilvēka veidotajām ekosistēmām. Šoreiz pētījām un iepazinām dārzu, tajā esošās norises un augu daudzveidību, kā arī tā nozīmi cilvēka dzīvē.
Iepazīšanās ar dārza ekosistēmu notika vairākās stacijās. Katrā no stacijām bija jāveic cits uzdevums:

• Dārgumu/foto medībās – pēc attēla jāmeklē vieta, kur paslēpti dārgumi;
  • Kas atrodas kastē? – ieliekot roku īpašā kastē, ar taustes palīdzību jāatmin, kas par augli vai dārzeni tur paslēpts;
  • Ķirbja mešana – jāmet un jātrāpa ķirbis kādā no ģeometriskajām figūrām;
  • Zini vai mini! – garšaugu attēliem jāpievieno nosaukums un kāds fakts;
  • Kas es esmu? – jāatbild uz dažādiem jautājumiem, lai noskaidrotu, kādas puķes aug mūsu dārzā;
  • Vai esmu dižkoks? – jāizmēra mūsu pagalma kļavas apkārtmērs, lai saprastu, vai tas ir dižkoks;
  • Pupu sakāmvārdi – jāatrod sakāmvārda beigas!

Pirmie ar dārza uzdevumiem un stacijām iepazinās 5. un 6.klases skolēni, kuri pēc tam kā līderi atbalstīja savu komandu ar pārstāvjiem no ABC grupiņas vai mazākajām klasēm.

Noslēgumā katrs bija uzzinājis kādu jaunu faktu par dārza daudzveidību un tika arī pie veicināšanas balvām – gardiem āboliem!

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/10/2023 13:54