2024. 04. 05. vārda dienas:

Vijolīte, Viola, Vizbulīte

Ēnu diena un ekskursija uz lidostu

21.04.2024 18:50
Vai zini, ar ko īpašs ir 4.aprīlis? Tā ir Ēnu diena. 🧑‍⚕️👷‍♂️👩‍💼👩‍💻🕵️‍♀️

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Arī mūsu skolas audzēkņi šajā dienā ēnoja – kāds mammu vai tēti, kāds paziņu, bet vēl kāds bija noskatījis konkrētas profesijas pārstāvi un devās ēnot viņu.

Turpinot iepazīt dažādas profesijas un karjeras iespējas, 2. klases skolēni ar skolotāju Baibu viesojās Rīgas lidostā. Bērniem tika sniegta iespēja iziet drošības kontroli un, braucot ar autobusu, apskatīt lidostas teritoriju.
Pēc tam sekoja otrīšu uzdotie jautājumu, jo skolēni vēlējās uzzināt vairāk par lidostas darbību un, protams, ar par lidmašīnām, tā gūstot vēl plašāku ieskatu lidostas piedāvātajās karjeras iespējās.

Mēs tiešām nebrīnīsimies, ja kāds no viņiem nākotnē kļūs par pilotu! ✈️
Pēdējais atjaunošanas datums: 21/04/2024 18:50